Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego lub obrączek?

 

To częste pytanie z którym spotykamy się codziennie w kontakcie z naszymi klientami. W związku z tym odpowiadamy Wam.

 

Odpowiedni dobór rozmiaru to bardzo ważna sprawa przy składaniu zamówienia na pierścionek czy to obrączki. Późniejsze zmiany rozmiaru osłabiają strukturę biżuterii, czyniąc ją bardziej podatną  na pęknięcia. Jeszcze większy problem występuje wtedy gdy pierścionek lub obrączka posiada kamienie naturalne np. brylanty. Każda późniejsza korekta rozmiaru tworzy dodatkowe zagrożenie związane z możliwością uszkodzenia kamienia.  Pamiętajmy wiec  o kilku podstawowych zasadach:

  • Dobierając rozmiar postarajmy się odwiedzić jubilera w optymalnych warunkach temperaturowych tj. nie podczas upałów lub nadmiernego mrozu. Nasze ręce są wówczas mocno spuchnięte lub zmarznięte co powoduje że możemy nieprawidłowo odczytać rozmiar.
  • Dobrze dobrany rozmiar to taki układ w którym przy zakładaniu pierścionek lub obrączka wchodzi nam bez trudu na palec ale schodzi z niego z lekkim oporem na kostce. Wszystko oczywiście zależy od budowy naszego palca, mimo to wskazany jest opór przy ściąganiu pierścionka.
  • Jeśli nie mamy możliwości pomiaru rozmiaru palca, co często zdarza się w sytuacji kiedy chcemy zrobić komuś prezent-niespodziankę, możemy podać rozmiar aktualnie noszonej biżuterii.  Mierzymy wówczas  ŚREDNICĘ WEWNĘTRZNĄ SZYNY, pierścionka lub obrączki. Każdy jubiler ma swój zestaw miarek i podanie numeru może być niekompatybilne z miarką którą on posiada a tym co mierzyliśmy wcześniej.
  • Nie zapominajmy także o tym że im szersze obrączki tym trudniej będzie nam je założyć.  Jeśli obrączka posiada soczewkę będzie tam łatwiej wchodzić na palec ale także i z niego schodzić. Te aspekty także warto uwzględnić  podczas przymiarki.
  • Zwróćcie uwagę na obrączki z soczewką!Co to soczewka ? Jest to specjalnie utworzona, wypukłość od wewnętrznej strony obrączki, która zapobiega odparzaniu się palców. Polecana zwłaszcza  przy szerokości obrączek powyżej 5 mm. Powoduje ona także że obrączka łatwiej schodzi z palca. Jest to ważna informacja przy wyborze rozmiaru. Jeśli wahacie się, weźcie ten ciaśniejszy, a docenicie tę radę podczas pierwszej zimy lub mycia rąk z mydłem.
  • UWAGA! Nie sugerujmy się tym że mamy taki sam rozmiar na prawej i lewej ręce, mierząc dany palec. Prawa ręka zawsze ( jeśli jesteśmy praworęczni) będzie miała grubsze palce niż lewa.
  • Zawsze możesz odwiedzić swojego jubilera i poprosić o zmierzenie rozmiaru za pomocą profesjonalnej miarki.

Jeśli macie jakieś pytania i wątpliwości piszcie!

Do następnego

Złota Linia 🙂

0

Wpisz wyraz i przeszukaj nasz sklep internetowy.