Obrączki MATOWE czy POLEROWANE? To jedno z waszych najczęstrzych pytań… A jaka jest odpowiedz ?

KOCHANI! Niestety nie ma idealnego rozwiązania…

Jeszcze nie wymyślono opcji w której Wasze obrączki byłyby wiecznie błyszczące lub matowe, takie jak odbieraliście od jubilera.

Obrączka to biżuteria która towarzyszy, przynajmniej większości z Was, codziennie. Wykonujemy w niej mnóstwo manualnych czynności, narażając jej powierzchnie na ciągłe tarcie. Złoto jest zaś metalem miękkim, co nie pomaga nam w zachowaniu trwałości powierzchni.

Poniżej zaczytuję wcześniejszą notatkę z zakładki: Porady Jubilerskie,

która znajduje się na naszym blogu, wśród częstych pytań klientów:

Czy mat  nałożony na obrączkach będzie się ścierał?

Każdy mat ma inną strukturę i co za tym idzie trwałość, wyróżnić możemy maty kreskowe, piaskowania czy satynowanie. W zależności od rodzaju matu jaki wybierzemy, można określić mniej więcej ile taki mat będzie wyglądał odpowiednio. Jego trwałość zależy także od tego na ile intensywnie narażamy naszą biżuterię na uszkodzenia mechaniczne. Przykładem jest rodzaj wykonywanej przez nas pracy. Przykładowo,  mat na obrączce  osoby pracującej fizycznie, będzie bardziej narażona na ścieranie niż kogoś kto pracuje w biurze.  Średni czas po jakim powinniśmy odnosić mat to od 1-2 lat. Pocieszający jest jednak fakt że koszty odświeżenia matu to ok. 25 zł na marę obrączek. Takie ceny aktualnie posiada Złota Linia.

Koszt renowacji jest naprawdę niewielki, a jeśli Jubiler wykonał Wasze obrączki prawidłowo, czyli wyższe i nie oszczędzał na złocie to nie macie się co martwić o ubytki powierzchni (ubytki wagi).

Pamiętajcie obrączki powinny mieć średnio 1,2 -1,3 mm wysokości.

Jeśli dręczą Was jeszcze jakieś pytania, a temat nie został wyczerpany w 100% PISZCIE!      [email protected]

DSC_9568alogo

1. Obrączki polerowane 3.1

2.Obrączki z matem kreskowym, poprzecznym.6.2

3. Obrączki o specjalnej „szarpanej strukturze”, efekt bardzo trwały i wyjątkowo niestandardowy :).

33 (1)

4. Obrączki 2 kolorowe, nierodowane, polerowane.

7.25. Obrączki piaskowane.

0

Wpisz wyraz i przeszukaj nasz sklep internetowy.