Obrączki z własnego złota – przetop starą biżuterię na obrączki i zapłać tylko za ich wykonanie.

Pewnie wielu z Was, nie wie że u złotnika można wykonać obrączki z powierzonego złota. Bardzo często, kiedy ktoś z rodziny dowiadując się że szykujemy się do tego wielkiego dnia, jakim jest ślub. Proponuje nam podarowanie swojej starej biżuterii do przetopienia. Niekiedy sami posiadamy rzeczy których już dawno nie nosimy, z tego powodu że już się nam nie podobają, wyszły z mody lub są po porostu zniszczone. W tych przypadkach, najlepszym sposobem jest po prostu wykorzystanie ich do naszych nowych obrączek!

 

złom

Nie raz jednak dopadają nas wątpliwości, postaramy się w kilku punktach szybko je wyjaśnić:

  • nie wiem jakiej próby złoto posiadamy – To nie problem 🙂 złotnik jest w stanie sprawdzić i przeliczyć próby złota, ujednolicając je do jednej, tej w której chcecie wykonać obrączki. Bez problemu także przetopi różne próby na tą przez Was wskazaną.

  • nie odpowiada nam kolor złota jaki mamy – Jeśli macie czerwone czy żółte złoto, a chcecie uzyskać z niego białe obrączki, to nie problem. Z każdego koloru złota jaki przyniesiecie, dobry złotnik uzyska tę barwę jaką mu wskażecie. Z białego – żółte złoto. Z żółtego czerwone czy białe lub odwrotnie.

  • nie chcemy mieć dokładnie tego samego złota w swoich obrączkach – Złoto które zostawiacie, nie kojarzy się Wam z pozytywnymi wspomnieniami? Nie przejmujcie się. Złotnicy wymieniają stare precjoza na czyste złoto by uzyskać zadane przez Was kolory i próby. Nie będziecie mieli fizycznie tego samego złota w finalnym produkcie.

  • chcecie mieć obrączki wykonane dokładnie z tego samego złota jakie zostawiacie – Istnieje taka możliwość w wypadku kiedy posiadacie sentymentalne złoto. Złotnik powinien zaproponować Wam 2 sposoby. Jeden dodanie małych odciętych kawałków złota do Waszego stopu. Druga opcja to proces rafinacji, oczyszczenie chemiczne złota przez Was pozostawionego do czystego złota. Więcej o procesie rafinacji dowiecie się w kolejnym poście.

Podajmy teraz przykład ile możemy zyskać przetapiając swoje złoto.

Para klasycznych obrączek z żółtego złota o szerokości 4 mm, w wadze ok 7,5 g przy wysokości ok 1,2-1,3 mm.

Kosztuje ok 1290 zł

Jeśli posiadacie własne złoto  koszt wykonanie takiej pary to przykładowo w  380 zł. 🙂

Jest różnica 🙂

Jeśli macie więcej pytań piszcie na [email protected].

 Usługi rafinacji i dodawanie złota powierzonego realizuje firma Złota Linia – Traugutta 84 Wrocław.

0

Wpisz wyraz i przeszukaj nasz sklep internetowy.

Obrączki Ślubne fazowane z brylantem 0.02ct w białym złocie