Z jakiego materiału kupić obrączki

Obrączki ślubne to niezwykle ważne oraz sentymentalne przedmioty, dlatego ich wybór powinien zostać dogłębnie przemyślany. Warto zwrócić uwagę na aspekty, takie jak kolor, grubość czy też materiał, z którego zostaną wykonane. Szczególnie mocno należy się zastanowić właśnie nad wyborem najodpowiedniejszego materiału. Każdy z nich odznacza się bowiem nieco innymi cechami oraz odmiennymi symbolami.

Złoto – charakterystyka

Złoto jest najpopularniejszym materiałem stosowanym do produkcji obrączek. Jest niezwykle trwały, elegancki oraz dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej – białej, różowej, a także żółtej. Wyróżniamy akcesoria polerowane, szczotkowane, matowe oraz o strukturze młotkowanej. Każdy z tych detali może zostać dostosowany pod indywidualne zamówienie każdego z klientów. Istotne jest, aby obrączki były utwardzane w wysokiej temperaturze po to, aby nadać im możliwie największą trwałość na uszkodzenia mechaniczne.

Innym materiałem wykorzystywanym do produkcji obrączek jest srebro. Metal ten jest nieco bardziej miękki w porównaniu ze złotem, co sprawia, że jest również mniej odporny na uszkodzenia. Pozostałe materiały to chociażby platyna oraz tytan. Są one nieco rzadziej stosowane do produkcji obrączek, jednak warto o nich w tym miejscu wspomnieć, gdyż odznaczają się dużymi walorami estetycznymi.

Jaka próba złota?

Decydując się na złoto, warto zastanowić się nad jego odpowiednią próbą, gdyż decyduje ona o jakości materiału. Próba 333/8K odznacza się tym, że materiał jest twardszy, niestety za razem bardziej kruchy. Jasny kolor metalu powoduje, że istnieje konieczność jego dodatkowego pozłacania. Godna polecenia jest próba 585/14K. Wyższa zawartość czystego złota sprawia, że obrączka jest bardziej elastyczna, a tym samym odporna na pęknięcia. To właśnie ten materiał jest przez nas dodatkowo utwardzany, co zapewnia jego wyższą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, śniedzenie oraz ciemnienie.

Innym przykładem jest próba 750/18K, która posiada największą zawartość czystego złota, jednak przez to jest narażona na zarysowania. Zaletą tego materiału jest natomiast fakt, że nie ciemnieje i mocno podnosi wartość produktu. Zastosowanie próby 750 w białym złocie znacznie bardziej utwardza ten konkretny materiał, przez co staje się on odporniejszy na uszkodzenia.

0

Wpisz wyraz i przeszukaj nasz sklep internetowy.

Obrączki Grawerowane - roślinne ornamenty, ręczny grawer