Gdzie naprawić biżuterię we Wrocławiu ? Czy mogę powierzyć swoją biżuterię złotnikowi? – Jednym słowem NAPRAWY :)

Gdzie naprawić biżuterię we Wrocławiu ?

To częste pytanie, które wiąże się dodatkowo z wieloma innymi.

Czy się opłaca, ile to kosztuje ?

Czy mogę powierzyć swoją biżuterię złotnikowi?

Zacznijmy od zaufania. Pozostawiając złotnikowi naszą osobistą rzecz do naprawy, która często jest bardzo wartościowa, mamy obawy. Czy będzie to dobrze wykonane, czy nie zaginie … Drodzy Klienci. Zaufanie musi być obustronne i to na nim opiera się cała operacja. Zanim przyjdziemy do wybranego złotnika, zapytajmy o opinię na jego temat znajomych czy po prostu wpiszmy nazwę w wyszukiwarkę.Opinię w internecie, sprawdzajmy bardzo uważnie, przeanalizujmy je, czy przypadkiem te negatywne nie są sprawką konkurencji lub nadgorliwej osoby która mogła nie mieć racji. Patrzmy w większości na ogólny procent tych pozytywnych. Nie zapominajmy, ten kto nie ma żadnej negatywnej opinii też nie wygląda zbyt wiarygodnie. Nie myli się tylko ten kto nic nie robi :).

Po weryfikacji i wizycie w wybranym punkcie złotniczym, nie zapominajmy że mamy prawo o wszystko zapytać. Dobry złotnik nie boi się pytań technicznych i wyjaśni nam te bardziej skomplikowane operacje. Po zgodzie na naprawę zostaje nam już tylko zaufać. Nie bójmy się jednak o tę część w której myślimy że „coś nam zaginie”. Kochani, gdyby Wasz biżuteria zginęła, choćby raz… to na pewno nie zostało by to bez rozgłosu, a taki złotnik nie byłby na rynku, przykładowo od ponad 20 lat.

Dajmy działać specjalistom :).

Czy naprawa biżuterii się opłaca ?

Zobaczmy to na przykładach :

Kupiliśmy złoty łańcuszek, zapłaciliśmy za niego 200 -300- 400 zł, jego lutowanie to koszt 24 zł (przykładowo ).

 

Pogrubienie przetartych elementów, 1 miejsce 19 zł.

naprawa kolczyków

Zdecydowanie cena jest nieduża, zwłaszcza że złotnik używa do tego własnego lutu czyli złota o niższej temperaturze topnienia.

Wstawienie kamienia do pierścionka który kupiliśmy za ponad 200 zł minimum.  Koszt: 19 zł.

 naprawa bizuterii wrozław

Lutowanie srebrnego łańcuszka ok.15zł

Zdarza się że nasz łańcuszek notorycznie się zrywa, gdyż jest przetarty na całej długości. Uczciwy złotnik powie nam kiedy naprawa przestaje się opłacać i czas wymienić go na coś nowego.

Naprawiajmy bo warto 🙂

Gdzie można naprawić biżuterię blisko centrum:

Zapraszamy na Traugutta 84 do Pracowni Złota Linia.

Od prawie 30 lat, dokonujemy dla Was napraw jakich nikt nie chce się czasem podjąć. Zawsze rzetelnie informujemy Was o ewentualnych konsekwencjach naprawy. Informujemy o kwestiach technicznych. Konsultujemy ceny, nie zaskakujemy Was dodatkowymi kosztami.

Zapraszamy!

Złota Linia

 

 

 

0

Wpisz wyraz i przeszukaj nasz sklep internetowy.