Obrączki dokładnie z tego samego, powierzonego złota – czyli Rafinacja.

Co to rafinacja ?

Proces oczyszczania stopu złota, do czystego złota wysokiej próby, bliskiej 950-980  lub czystego 999.99. Polega on na usunięciu wszystkich dodatków stopowych i uzyskaniu jak najczystszej postaci. Złotnikom służy ono do tworzenia kolejnej biżuterii, uzyskiwania zamierzonych kolorów złota oraz prób.

Jak uzyskać obrączki czy inną biżuterię z własnego złota które jest dla nas sentymentalne. Chcemy je mieć fizycznie w naszych nowych precjozach. Najprościej przedstawić ten problem na przykładzie obrączek.

Często klienci, przychodzą do nas ze złotem jakie otrzymali od bliskich. Jest to przykładowo sygnet który nosił tato  lub obrączki dziadków. Dokładnie to złoto chcą fizycznie posiadać w swoich własnych obrączkach. Posiadany przez nich kruszej jest jednak przykładowo w czerwonej  barwie lub ma niską próbę. Oni jednak chcą z tego złota uzyskać obrączki z barwie białej.

Wtedy potrzebny jest wcześniej wspomniany proces rafinacji. Mianowicie bierzemy rodowy  materiał złota i oczyszczamy go a następnie łączymy z innymi metalami by uzyskać zamierzoną np. białą barwę, obrączek docelowych. Czy wykonują go wszyscy złotnicy… Tego nie wiemy, proces ten wymaga wiedzy chemicznej, doświadczenia oraz kilku umiejętności które mamy.

Nasi klienci mają pewność że jest to ich złoto gdyż wykonujemy go osobiście nie wysyłając powierzonego kruszcu do nieznanych źródeł.

Zapraszamy Was do naszego salony jeśli cokolwiek jest dla Was  niejasne od tego jesteśmy by zaspokoić Waszą ciekawość.

DO ZOBACZENIA !

0

Wpisz wyraz i przeszukaj nasz sklep internetowy.